[Riješeno] 404 Not Found error

Autor komir, 20. Rujan 2011, 14:35

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Kako da napravim da kada korisnik krivo upiše stranicu koju traži i dobije 404 Not Found error da se ne pojavi error nego da ga automatski prebaci na home page.
Pitam zato što radim nove stranice za istu tematiku i stare stranice imaju indexe na google, kada maknem staru stranicu i stavim novu, ti indexi više ne pašu  :P
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

ikiK

#1

templates/system/error.php

defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
header ("Location: /"); exit(); // samo  dodaj ovu liniju ispod ove gorenje
...

komir

Hvala na odgovoru, ali ako može neki odgovor za početnika   :nevin:
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

ikiK

#3
Nađi gdje ti se nalazi error.php (templates/system/error.php) i ispod ovoga: defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' ); (ovo se nalazi negdje oko 9 linije)
Ubaci ovo: header ("Location: /"); exit();

I to je to...
Ubacuješ pomoču nekog tekst editora npr... Vrati taj error.php nazad i to je to. Jednostavnije nemože...
...

ikiK

#4
tj. postoji samo: defined( '_JEXEC' ) or die; , pa ti dodaj onako kako sam ja napisao umjesto ovog gore ovo dole...
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
header ("Location: /"); exit();

...

komir

Hvala, napravio tako međutim kada za probu upišem, primjer www.mojadomena.com/dfdfdggfdgfd napiše
Citat:Not Found

The requested URL /dfdfdggfdgfd was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

karlovic

ubaci ovo u rott samo prije putanju izmjeni na svoj web css možeš izbaciti a možeš i stilizirati po želji ako se preusmjerava sa zadrškom

komir

Citat: karlovic  u 21. Rujan 2011, 07:44
ubaci ovo u rott samo prije putanju izmjeni na svoj web css možeš izbaciti a možeš i stilizirati po želji ako se preusmjerava sa zadrškom

To ne radi na joomla 1.5 ili ...?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

karlovic

nema veze da li je Joomla! , Mambo ili flash .... stavlja se u public_html tu di ti je configuration.php ili public_html/SiteNekiTamoRecimo ... isto tako se radi/stavlja/oprema/podešava i 400, 401, 403 ..... 500 ... itd

marko227

Ne znam kakva je situacija sa Joomlom 1.6/1.7 a nemam trenutno ni jednu instaliranu pa da provjerim, ali sa Joomlom 1.5.x
taj error 404 na jednom sajtu sam riješio na sljedeći način:

U error.php koji se nalazi unutar ...templates/system zamjenio sam dio koda
Ovaj
if (!isset($this->error)) {
$this->error = JError::raiseWarning(404, JText::_('JERROR_ALERTNOAUTHOR'));
$this->debug = false;
}


Sa ovim
if (($this->error->code) == '404') {
header('Location: http://tvojlink.com');
exit;
}


na taj način sam dobio da ako netko klikne na neki link koji više ne postoji bude redirektan na tu stranicu. Ja sam konkretno napravio članak sa nekim sadržajem koji kaže kako tražena stranica više ne postoji i linkao ga prema primjeru koji sam naveo iznad.

karlovic

Postoji naravno puno načina. U ovom gore, koji sam stavio za privitak, to je ta stranica koja je i redirekt i obavjest ako treba sa ili bez slike koja može korisnika i upozoriti da stranica više ne postoji, da je uklonjena, da je promjenjen url ... znači isto radi samo se ne redirekta iz koda na drugu stranicu nego je 404 sve u jednom te služi za kompletnu tu domenu i forum i ne znam što sve se ne stavlja dakle ne samo za Joomla! web. Dakle stavi se u
public_html/
sam kod je ovakav može se mijenjati i/ili dodavati prema potrebi, mašti no limit
<html>
<head>
<title>404 Not Found</title>
<link href="http://forum.joomla.hr/css/404.css" rel="stylesheet" type="text/css">
<META http-equiv="refresh" content="0;URL=http://forum.joomla.hr">
</head>
<body bgcolor=white>
Greška Ova Stranica Nije Pronađena
</body>
</html>

ovo označuje nakon koliko vremena ide u redirekt, mjereno u sekundama
content="0;

karlovic

#11
Ili se ista/e na primjer uz malo mašte sa takvim stranicama urede na način da ljudi imaju osjećaj "ugode" i komfora kad naiđu na grešku ili nepostojeću stranicu  ;D

ikiK

...

komir

Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting