Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Index

Autor Gjuro, 12. Rujan 2011, 18:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gjuro

Pozdrav svima. Zanima me kako da napravim da index ne bude stranica nego jedna slika... Trebao bi napraviti da kada se unese adresa da se otvori slika koja se dijeli na dva dijela(jedna strana jedan link, druga strana drugi link)... tesko mi je ovo objasnit pa evo primjera ---> http://www.ritz.hr/
Nadam se da nije tesko posto nisam neki strucnjak, radim samo u joomli, a mozda ovo i nema veze sa joomlom  ::)

Guardian

Jednom sam to uradio ali slabo se sjećam kako. Čini mi se da sam imao 2 Joomla instalacije, jer ne možeš sa module pozicijama poskidati sve sa template.
Pa sam 1 Joomla instalaciju imao striped od svega osim jednog (možeš i nekoliko) modula oko Content area. HTML custom  modules sa slikama linkane na drugu Joomla instalaciju.

U biti ista template na obe instalacije. U jednoj poskidano sve osim background grafike i par modula. Druga normalna Joomla instalacija sa normalnom template.
Možda ima neki drugi način, ne mogu se sjetiti.

U toj prvoj Joomla poskidaš baš sve gluposti, skoro sve plugins i slično. Bude brza OK.

marko227

U obični html staviš slike koje želiš i linkaš ih kamo želiš. Spremi taj html kao index.html, uploadaj i to je to.

erik

Citat: marko227  u 13. Rujan 2011, 07:31
U obični html staviš slike koje želiš i linkaš ih kamo želiš. Spremi taj html kao index.html, uploadaj i to je to.

I jedino treba riješiti da "Naslovnica" vodi na naslovnicu Joomle a ne taj index.html
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Gjuro

Pa da ja bih htio napravit da mi je moja glavna adresa slika... koja onda ima dva dijela koja vode na dvije subodomene... ako sam dobro razumio samo upload html u public, znaci ne trebam ni joomlu ni nista ?  :-[

marko227

Citat: Gjuro  u 13. Rujan 2011, 19:53
Pa da ja bih htio napravit da mi je moja glavna adresa slika... koja onda ima dva dijela koja vode na dvije subodomene... ako sam dobro razumio samo upload html u public, znaci ne trebam ni joomlu ni nista ?  :-[

Pa ako hoćeš sajt u Joomli, naravno da trebaš Joomlu, ali da bi naslovnicu napravio onako kako si opisao, napraviš obični html sa slikama koje linkaš kamo želiš, spremi taj html kao index.html i uploadaj u "public" folder na serveru. Naravno uzeti u obzir i ono što je kolega Erik rekao. Riješiti da "Naslovnica" vodi na naslovnicu joomle, a ne na taj index.html

wooer

Joomla 1.6/1.7 ima zanimljivu mogućnost dodjeljivanja stilova predložaka izborničkim stavkama tako da je jednostavno 'prazan' predložak dodijeliti izborničkoj stavci naslovnice koja bi sadržavala samo slike s linkovima (u npr. članku) na druge izborničke stavke (s glavnim 'punim' predloškom).
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member