Novi link u Main Menu

Autor bosnianman, 06. Rujan 2011, 21:36

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bosnianman

Prije svega da vas pozdravim sve skupa i izrazim radost jer vidim da su "Joomlovci" jos uvijek aktivni i ovdje bas onako kako je to bilo i na crojoomli. Zao mi je sto Vam se cesce ne mogu pridruziti, na zalost, ne dopustaju druge obaveze.

Poceo sam novi joomla site na 1.7 verziji i vec nakon par sati imam prvi problem:

Kada pokusam kreirati novi link u Main Menu izbaci mi neku gresku od kilometra tipa:

"Save failed with the following error: JTableMenu: :store failed
Duplicate entry '0' for key 1 SQL=INSERT INTO `jos_menu` (`parent_id`,`level`,`lft`,`rgt`,`alias`,`id`,`menutype`,`title`,`note`,`link`,`type`,`published`,`component_id`,`browserNav`,`access`,`template_style_id`,`params`,`home`,`language`) VALUES ('1','1','229','230','turen','0','mainmenu','TUREN','','index.php?option=com_content&view=article&id=46','component','1','22','0','1','0','{\"show_title\":\"\",\"link_titles\":\"\",\"show_intro\":\"\",\"show_category\":\"\",\"link_category\":\"\",\"show_parent_category\":\"\",\"link_parent_category\":\"\",\"show_author\":\"\",\"link_author\":\"\",\"show_create_date\":\"\",\"show_modify_date\":\"\",\"show_publish_date\":\"\",\"show_item_navigation\":\"\",\"show_vote\":\"\",\"show_icons\":\"\",\"show_print_icon\":\"\",\"show_email_icon\":\"\",\"show_hits\":\"\",\"show_noauth\":\"\",\"menu-anchor_title\":\"\",\"menu-anchor_css\":\"\",\"menu_image\":\"\",\"menu_text\":1,\"page_title\":\"\",\"show_page_heading\":0,\"page_heading\":\"\",\"pageclass_sfx\":\"\",\"menu-meta_description\":\"\",\"menu-meta_keywords\":\"\",\"robots\":\"\",\"secure\":0,\"gk_showtitle\":\"1\",\"gk_desc\":\"\",\"gk_cols\":\"1\",\"gk_group\":\"0\",\"gk_class\":\"\",\"gk_subcontent\":\"0\",\"gk_subcontent_pos_positions\":\"menu1\"}','0','*')"


Interesantno je da se link kreira ali samo u frontendu, dok ga u backendu nema. Kada bih pokusao kreirati ga ponovo izbaci mi gresku da vec imam taj meni ili tako nesto.

Pokusavao sam googlati ali nisam pronasao adekvatno rjesenje pa Vas molim da mi pomognete oko ovog problem.

Unaprijed se zahvaljujem.

Guardian

Pogledaj sa phpmyadmin je li ti ta tabela (ID) u databazi namještena na auto_increment. Tako Google daje odgovor.

Tom555

#2
Mislim da sam negdje čitao da je to pogreška u joomla 1.7.
Naime, radi se o istom nazivu Aliasa i imena izbornika. U prijašnjim inaćicama joomle to nije bio problem i ako se ostavi to polje prazno ono se generira i sve radi.
No, ovdje, kod 1.7., kada se generira isto ime - biva ova ili slične poteškoće. Katkada treba jednostavno promijeniti ime Aliasa, da ne bude isto kao ime izbornika.  

Molim te, probaj tako, pa javi da li je u tome greška.

wooer

Po meni je definitivno problem u samoj bazi.
'0' nije vrijednost koju bi auto_increment dodijelio.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

bosnianman

Citat: Tom555  u 07. Rujan 2011, 00:53
Mislim da sam negdje čitao da je to pogreška u joomla 1.7.
Naime, radi se o istom nazivu Aliasa i imena izbornika. U prijašnjim inaćicama joomle to nije bio problem i ako se ostavi to polje prazno ono se generira i sve radi.
No, ovdje, kod 1.7., kada se generira isto ime - biva ova ili slične poteškoće. Katkada treba jednostavno promijeniti ime Aliasa, da ne bude isto kao ime izbornika.  

Molim te, probaj tako, pa javi da li je u tome greška.

Ne znam zasto ali ja nikako nemam opciju alias prilikom kreiranja novog link

bosnianman

Citat: Guardian  u 06. Rujan 2011, 22:29
Pogledaj sa phpmyadmin je li ti ta tabela (ID) u databazi namještena na auto_increment. Tako Google daje odgovor.

Daj mi molim te precizniji odgovor kako da to napravim odnosno korak po korak jer ne mogu skontati gdje to trebam pogledati

Guardian

Daj samo ovo potvrdi. Nisi radio upgrade sa 1.5 ?

Vidim gore si napisao "Poceo sam novi joomla site na 1.7", ali samo da to eliminiramo kao uzrok problema.

bosnianman

ne nisam, isao sam novom instalacijom direktno na 1.7

EDIT: Nasao sam alias  :( i promjenio ga ali i dalje imam isti problem

Guardian

Evo ti neke screenshots iz phpmyadmin. Možda ti nešto pomognu. To je za 1.5 ali je isti princip.

bosnianman

eee to je to!!!! :pivo: :pivo: :pivo: Evo ga sad ide.  Hvala Vam puno svima. Castim picem dok se vidimo :)

bosnianman

#10
.