Pomogni u izradi našeg web sitea!

Autor erik, 04. Rujan 2011, 15:30

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

erik

Pozdrav drugari!

Još malo pa će godina dana od kada smo se okupili na joomla-hrvatska.com i mislim da smo se dobro nadovezali na rad stare crojoomle. Složili smo hrvatski prijevod, počeli wiki projekt, a najvažnije je da održavamo zajednicu živom kroz ovaj forum.

Trenutno se pripremaju dva nova projekta. Prvi je potpuno lokalizirana verzija Joomle koja će osim hr jezičnih datoteka sadržavati prijevod primjera i TinyMCE editora. Drugi je internacionalni prijevod pomoći koji će se raditi zajedno sa ekipom iz BiH i Srbije. U planu je i priprema prvog Joomla! Daya i (napokon) osnivanje udruge negdje na proljeće 2012 (prije smaka svijeta).

Ovaj post pišem zato da bih sve pozvao da nađu malo vremena i volje i da napokon krenemo korak dalje: Napravimo web stranicu! Znam da je "dizajn tim" pokušao napraviti nešto, ali očito je potrebna reorganizacija. Nadam se da Bernard i Wooer neće zamjeriti ako ja prvi napišem da smo si ispunili višegodišnju želju i , kao zajednica, zakupili domenu joomla.hr sa kojom bi voljeli predstaviti i naš novi web site.

Jako često se vodim KISS pincipom pa predlažem da u tom duhu složimo i web stranicu. Predlažem da za početak bude samo dio sa novostima i download zona. Ako to krene sve ostalo će se lako nadovezati: tutorijali, intergracija sa forumom i wikijem, Joomsocial (koji smo dobili) itd...

Ok, tko je za? Ajmo, webmasteri, dizajneri, developeri i svi sa malo dobre volje i vremena javite se da se organiziramo i složimo tu malu stranicu!

Hvala!

Erik Roznbeker
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Hoćete potpuno custom template ? Ne kupljene.

erik

Citat: Guardian  u 04. Rujan 2011, 16:08
Hoćete potpuno custom template ? Ne kupljene.
Ne znamo jos. idemo prvo okupiti ekipu. Are you in?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Citat: erik  u 04. Rujan 2011, 16:47
Citat: Guardian  u 04. Rujan 2011, 16:08
Hoćete potpuno custom template ? Ne kupljene.
Ne znamo jos. idemo prvo okupiti ekipu. Are you in?

Rado. Samo ne znam što. Moje templates su u Artisteer. Ako vas nije sram "art" koda u source code onda OK. (iako se to "art" nigdje ne vidi)
Templates je "lako" napraviti da je ista kao i sve one profi od najboljih template developers. Minus ona Warp pizdarija. Ne znam ni što je to, niti su uspjeli objasniti da je nešto bitno.

Radio sam već templates za razne zajednice. To ne funkcionira u stvarnosti. Jedan član zajednice se ne logira danima, pa kad dođe ima masu primjedbi zašto mu se template ne sviđa. Pa bi htio mijenjati i boje, iako većina drugih hoće ovako. Onda uleti treći pa hoće nešto svoje. I tako unedogled.

Template treba praviti po narudžbi samo jedne osobe.

Ostalo sa dodatcima je ista stvar. Puno ljudi puno raznih želja.

Imaš neki screenshot od toga što je design tim prije pravio ? Ili neki test URL ?

erik

Za sada su sve opcije otvorene. Da vidimo tko će se još javiti pa ćemo onda raspraviti! Hvala!
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Ja se ispričavam za konfuziju i pisanje na ovoj temi. Ne bih bio dio tog projekta. Ne zanima me nikakvo "bratstvo i jedinstvo". Mislim da te druge države imaju svoje Joomla zajednice svakako.

karlovic

Sugestije i rasprave nikad ne treba gledati zlonamjerno već dobronamjerno. Dizajn je čisto stvar pojedine osobe nekom je fuj drugom baš cool kao i kod kupnje auta, ribičkog štapa, kruha, mlijeka ... ukus nam je različit ciljevi mogu biti zajednički i isti. Ulazak u bilo koju zajednicu zahtjeva odricanje i poštivanje drugih mišljenja i stavova tko to ne može bolje da i ne ulazi. I oko prijevoda je bilo "stavova" ali to nisam shvatio kao svađu već upravo suprotno samo kao nešto pozitivno. Nisam se uključivao u projekt "dizajn" prvi puta ako je toliki problem "sklepat" web eto pa idemo napraviti ... ajde

fab3r

Lijepa inicijativa...a buzzword mi je definitivno JoomlaDay!!! Veselim mu se već sad  8)

Ako treba pomoć oko slaganja stranice, stavljam svoje skromne usluge na raspolaganje. Ako postoji nešto čime mogu doprinijeti slobodno mi se javite!

erik

Citat: Guardian  u 04. Rujan 2011, 19:46
Ja se ispričavam za konfuziju i pisanje na ovoj temi. Ne bih bio dio tog projekta. Ne zanima me nikakvo "bratstvo i jedinstvo". Mislim da te druge države imaju svoje Joomla zajednice svakako.
Ovdje je riječ o izradi naše web stranice i žao mi je što odustaješ samo zato jer je planiramo drugi projekt sa ekipom iz Srbije i BiH. Na žalost vjerujem da neće biti ništa od toga jer ima puno onih koji slično razmišljaju na svim stranama. No, ovdje to nije tema.

Ok, druže, živio!
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

erik

Citat: karlovic  u 04. Rujan 2011, 19:55Nisam se uključivao u projekt "dizajn" prvi puta ako je toliki problem "sklepat" web eto pa idemo napraviti ... ajde
Citat: fab3r  u 04. Rujan 2011, 22:05
Ako treba pomoć oko slaganja stranice, stavljam svoje skromne usluge na raspolaganje. Ako postoji nešto čime mogu doprinijeti slobodno mi se javite!

Zahvaljujem gospodo i računam na vas!

Da vidimo tko će se još javiti pa možemo krenuti.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

zvone85

Pozdrav ekipo!
Koliko shvaćam, ovo nije poziv na sudjelovanje na nekom od dva spomenuta projekta, nego za izradu portala joomla.hr ..?
bolokojimputem:), zainteresiran sam sudjelovati u ovome (dizajn, joomla, backend..kaj god treba), naravno - koliko mi slobodno vrijeme dopušta.

Imam dva  pitanja oko ovoga..

S obzirom na to da je teško moguće da nekoliko dizajnera radi na jednom rješenju, pretpostavljam da će svako moći prijaviti svoj projedlog dizajna koji će ići na glasanje..? ili..?

ide se na 1.5 ili 1.7 ?

p.s. čisto dobronamjeran savjet; kada se odabere ekipa, treba napraviti privatni board za komunikaciju jer će se inače sve svesti na pametovanje/provociranje/prigovaranje onih koji NE sudjeluju u projektu..

erik

Privatni board je već spreman,  verzije naravno 1.7.

Za dizajn ćemo se dogovoriti svi zajedno. Hvala!
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Citat: erik  u 05. Rujan 2011, 07:02
Citat: Guardian  u 04. Rujan 2011, 19:46
Ja se ispričavam za konfuziju i pisanje na ovoj temi. Ne bih bio dio tog projekta. Ne zanima me nikakvo "bratstvo i jedinstvo". Mislim da te druge države imaju svoje Joomla zajednice svakako.
Ovdje je riječ o izradi naše web stranice i žao mi je što odustaješ samo zato jer je planiramo drugi projekt sa ekipom iz Srbije i BiH. Na žalost vjerujem da neće biti ništa od toga jer ima puno onih koji slično razmišljaju na svim stranama. No, ovdje to nije tema.

Ok, druže, živio!

Ako je samo hrvatska Joomla onda računajte i na mene. Pomognem koliko umijem i znam.
Mislio sam da će biti hrvatska Joomla pa druge države kao poddomene ?

JessieSun

#13
______________________________________

👎🏻
______________________________________

wooer

Sve si shvatila.

Ideja je postojala, želja tako-tako, realizacija nikakva.

Ako želiš ponovno oživjeti staru ideju, slobodno kreni u izradu. Ja prvi takvo nešto podržavam i potrudit ću se ako projekt krene da ga izguramo do realizacije.

SMF prebaciti u Kunena forum ne bi trebao biti problem jer vidim da je kolega Sakic iz susjedne države za to već pripremio skriptu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member