Pomogni u izradi našeg web sitea!

Autor erik, 04. Rujan 2011, 15:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

#15
______________________________________

👎🏻
______________________________________

wooer

Zar si stekla dojam da se ovoj joomla zajednici nekamo žuri po tom pitanju?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

JessieSun

#17
______________________________________

👎🏻
______________________________________

karlovic

Ideja je postojala ali u nečijim glavama se igrala dvostruka igra, počevši od privatiziranog naziva domene pa na dalje dok se zajednički radio prvi prijevod. Danas se sve svodi na navlačenje početnika u cilju naplate "help" realizacije. Sramota me vidjeti kakav se prijevod nudi za preuzimanje korisnicima. Em je nekompletan em nije na Hrvatskom jeziku.

JessieSun

#19
______________________________________

👎🏻
______________________________________

wooer

Citat: karlovic  u 05. Kolovoz 2019, 09:03
Danas se sve svodi na navlačenje početnika u cilju naplate "help" realizacije.

Budimo malo realni ... kada meni neki 'početnik' počne psovati i vrijeđati me jer mu ne nudim konačno rješenje njegovih problema, a on je vidi vraga kupcu obećao rok za realizaciju finalnog projekta, onda bi ja sve svoje trebao pustiti i besplatno pomagati da on na kraju izvuče financijsku korist. Zbilja ne vidim smisao.
Ako smatram da od pomaganja može cijela zajednica imati koristi, onda je to ok. Ali, ako se radi o custom rješenju na koje će netko staviti svoj copyright ili izvuči lovu ... e, tu ja podvlačim crtu.

Citat: karlovic  u 05. Kolovoz 2019, 09:03
Sramota me vidjeti kakav se prijevod nudi za preuzimanje korisnicima. Em je nekompletan em nije na Hrvatskom jeziku.

Bravo, bravo, kako li si samo ispao velik u mojim očima s ovakvom izjavom.
Uvijek si spreman na kritiziranje drugih. Prihvati se posla i onda imaš pravo glasa ... nitko ti ne brani da se uključiš na https://crowdin.com/project/joomla-cms/hr# i pokušaš ispraviti sve mane prijevoda.


Citat: JessieSun  u 05. Kolovoz 2019, 11:14
niš, držite i ne dajte joomla.hr domenu pa ćemo vidjeti kaj se može

I tu su se našli oni kojima smetaju oglasi na stranici. Kolega Bernard svake godine plaća tu domenu jer trenutno ne postoji pravni subjekt koji bi mogao besplatno doći u njen posjed, i logično je da mora pokušati malo s reklamama nadoknaditi trošak.

Citat: JessieSun  u 05. Kolovoz 2019, 11:14
svejedno i da je loš prijevod treba napravit joomla stranicu i sramota je za ovakav forum gdje ja recimo dođem pitati za savjet kako da nešto popravim, taj savjet mi daju ljudi koji nisu u stanju ovdje postaviti pišljivu joomla stranicu, pa to se stavi za jedan dan skupa s forumom unutra, ne kužim stvarno

Tebi joomla predstavlja izradu stranica, meni je zanimljiva isključivo kao platforma. Aviotehničari razumiju većinu dijelova aviona i način na koji funkcioniraju, ali vrlo rijetko je neki od njih pilot.

Neka netko načini kostur na papiru i budemo ga prebacili na web. Kako si i sama zaključila, to može zbilja brzo biti gotovo.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

#21
wooer možda imaš slabo pamćenje, godinama tako to dođe, ja sam kao i ti koliko me pamćenje služi bio u prvom timu koji je prevodio zajednički i besplatno. Da bio sam i u Zagrebu kada smo se okupili da svoja iskustva i znanja svatko tko je znao prenesemo početnicima, čak smo i piće nakon toga popili. Da se razmijemo, u ovom CMS-u sam još kad je krenuo kao MAMBO i kad Joomla! nije ni postojala, toliko o tome tko je početnik a o psovanju vjerojatno se radi o tvojom bujnoj mašti.
Kako mi nitko ne brani, a ko bi mi i mogao braniti baš se pitam takve sam slao znaš ti dobro kamo postoji zapis, ja i dalje radim s Joomla! i ljudima koji rade na tom CMS-u.
Ponovit ću opet, danas se od te kao "ideje" sve svodi - svelo se kako je ispalo na navlačenje početnika u cilju naplate "help" realizacije. Datum moje registracije: 10. Siječanj 2011, 19:04 i sam znaš TKO je držao lozinke za pristup (bili smo podjeljeni po segmentima) a taj mi je odgovorio da mu se ne da više time kao "igrati".....
Da svima koji su mi se obratili za pomoć odradio sam u skladu s mogućnostima i vremenom a da rješenja stavljam na komercijaliziranoj domeni koja radi u sivoj zoni ne hvala.

wooer

Kaže stara narodna: "Usta moja hvalite me, kad već nitko drugi neće"

Citat: karlovic  u 05. Kolovoz 2019, 09:03
Sramota me vidjeti kakav se prijevod nudi za preuzimanje korisnicima. Em je nekompletan em nije na Hrvatskom jeziku.

Čovjek bi se trebao sramiti samo vlastitih djela, što me navodi na pomisao da preuzimaš zasluge za prijevod koji se nudi za preuzimanje.


Uključi se i ubuduće pomozi s prijevodima, a prošlost ostavimo iza sebe.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

Ja više taj prijevod ne koristim jer je nepotpun i prepun riječi koje nemaju veze s našim jezikom, moraš naučiti čitati s razumijevanjem, svog prijevoda koji je tada rađen i koji si radio i sam između ostalog naravno da se ne sramim. A tko se tu hvali jedan css cinik? Objasni ljudima zašto je samo nekoliko ljudi nastavilo s daljim prijevodima? Zašto ostali nisu nastavili, a za podsjetnik čitaj moj post prije. Ovo što je gospođa napisala vezano uz stranicu napisao sam ja kod podizanja te Joomla! kad smo prelazili na nju, dakle u pravu je naravno a tebi se nisam što se toga tiče ni obratio već je moj post bio odgovor / pojašnjenje načina privatizacije ovog dijela hr Joomla!-e kad smo se prebacili ovdje sa stare.

Dario

Taj portal sam ja već poprilično završil pred 6-7 godina.... al bogme se više ne sjećam zakaj nije uplaodan i postavljen :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

karlovic

tako je i o tome pišem ali eto jučer (ili danas) je stavljeno da je Aktualna Joomla! verzija: 3.9.10 .  Idejno nije bio zamišljen za nečiju privatnu prčiju i komecijalnu djelatnost nego međusobni Joomla! suport na koji se klelo. No kao i neke vrste foruma ideja je jedno realizacija prijevoda drugo.

Dario

Pa support je tu, ne vjerujem da je ostalo koje pitanje otvoreno ili da se nije bar probao riješit problem...

Kaj se tiče J!HR portala/stranice..... Upravo iz mrtvih oživio stranicu koja je bila rađena....

Dizajn se da iskoristit poprilično, a kad uhvatim vremena mogu to sve prebacit na J3 ili odma na J4...

Al sve je to džabe ak se niko ne planira bavit tim sajtom :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

#27
______________________________________

👎🏻
______________________________________

Dario

@Wooer, imaš onu skriptu koju si spominjal za SMF -> Kunena ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

wooer

#29
Citat: Dario  u 07. Kolovoz 2019, 10:23
@Wooer, imaš onu skriptu koju si spominjal za SMF -> Kunena ?

Nemam ja ali ima Emir https://www.sakic.net/blog/migrating-data-from-smf-to-kunena/

Ali predlažem da tu migraciju korisnika i postova ostavimo za sami kraj.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member