XML response that was returned from the server is invalid.

Autor lider3000, 27. Kolovoz 2011, 11:34

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lider3000

Dobro, nadam se da ovdje netko zna rješenje.
Nakon googlanja i uzaludnih pokušaja problem je još tu.
Joomla 1.5.x je u pitanju

Prilikom instalacije u zadnjem koraku gdje se upisuje ime sajta, mail, šifra i dolje gdje klikneš da instalira primjere, KLIK i rokavela mamicu mu izbaci mi grešku , lud lud...
"XML response that was returned from the server is invalid." Naravno instalacija se ne nastavlja.

Netko od vas sigurno je imao takav slučaj, ili zna rješenje, pa bi ljepo zamolio za pomoć.

Unaprijed fala lepa  :pivo:


lider3000

e daj molim te nemoj me cepit sat tu ...
reko sam ti da sam googlal i da nisam našo rješenje, sve sam probao...
drugo, pitanje je ok, jer spada pod instalaciju, ne kužim kaj ti briješ, kak krivo ???
treće, mogo si napisat neko pametno rješenje, pošto vidiš da mi je to prvi post....

ccc

erik

Dobrodošao lider3000!

Na sreću niti ja nisam nikada imao priliku naletiti na tu grešku pa nemam pojma koje može biti rješenje. I tu valja krenuti od Guardianovog linka. Koliko sam uspio skužiti riječ je o specifičnim serverskim konfiguracijama pa ima nekoliko uzroka i rješenja.

Jedan od najjednostavnijih za probati je da kod instalacije primjera odabereš da se stare tablice ne backupiraju nego obrišu. Probaj pa javi.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

lider3000

Erik, pa kako si ?

Tvojoj ljubaznosti teško odoliti....

Hvala i to sam probao, nažalost ne prolazi.

Nema pomaka, nemogu istalirati joomlu, ne vjerujem....

A da selim sa lokanog na server , neznam, ma nemaš šanse , pa neču svaki put tako raditi...

Treba to riješiti čim prije.Posao stoji.

erik

To ti se događa na localhostu? Koristiš neki gotov paket (WAMP,  XAMPP, ...) ili ručna instalacija.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Bernard [ExaByte]

Mladić je imao problema zbog navodnika u passwordu za usera baze... pa se onda kod zapisivanja u config file Joomla! potrudi escapeati (dvostruki) navodnik (što nije potrebno pošto su stringovi okruženi jednostrukim navodnicima). A nakon toga se pokušava spojiti na bazu ne uklonivši backslash... i eto problema.

lider3000

Bravo Berni !!!

Znamiljivo je to što tu malu sitnicu nitko nije spominjao na tim svim google linkovima koje sam gledao.

Nekako mi se taj navodik našao u lozinki, hebi ga dešava se...

pozz

Rio_72

Isti problem i nemam navodnike. Kako to riješiti? Lud sam više

Guardian

Ako seliš sa localhost na server zašto nanovo radiš instalaciju ?

I nisi napisao potpunu grešku, ili bar stavio screenshot.

Avalon serveri su prije par dana imali sličan problem. Ne znam prebacuješ li kod njih. Nešto su oni brljali pa ispravili sami, ne znam što je bilo.