Pozicija modula (template iz Aristera)

Autor Sanda, 27. Kolovoz 2011, 07:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sanda

Jel je moguće nekako (nisam našla opciju) da se doda prikaz npr najnovjih vijesti na zaglavlje...konkretno na onaj smeđi dio u desnom uglu (pogledajte na stranici)....vjerojatno bi to trebalo ručno odraditi....može li netko pomoći i to ne da samo odradi nego da poajsni kamo što treba napisati i zašto...pa bih mogla i sama drugi puta (možda) :)

evo stranica..

http://www.osang-kc.hr/jupgrade/index.php/


zatrpati ću vas pitanjima...al školska godina je blizu i voljela bih da proradi barem do kraja rujna...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

U index.php od template ispod <div class="art-header"> stavi ovo:

<div class="art-custom1">
<?php echo $view->position('extra3'); ?>
</div>


Onda u template.css na vrhu, ili na dnu, dodaj:
div.art-custom1
{
  display: block;
  position: absolute;
  top: 30px;
  right: 0;
  margin-right: 0;
}


Tu promijeni taj "top" kako ti odgovara. probaj staviti i width:xxxpx, da ti odgovara za to desno. Ne znam hoće li ovo kod tebe raditi ali probaj.

Kad budeš tu stavljala neki news module kao poziciju modula ručno unesi extra3. Ili u templateDetails.xml ručno dodaj novu poziciju extra3 pa ćeš je uvijek imati u modulima na onom padajućem meniju.

Sanda

Modul je na pozicijij ali ispod slike...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

Riješila sam..samo još malo urediti i posložiti...hvala
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

Nisi trebala u Artisteer, za header, uzimati flash.swf, već običan image. Možda ti se zato taj novi module nije ni vidio preko njega.

Dodaj u CSS gdje ti je to gore za div.art-custom1 width:253px;
Sad sam probao i lijepo ti linkovi upadnu u taj desni blok.

Template.css ti već sama mijenja linkove da "visited" budu druge boje, ali bez link hover malo bezveze osjećaj kad prelaziš mišem preko novog modula i linkova.

Dodaj u CSS ispod

div.art-custom1
{
 display: block;
 position: absolute;
 top: 30px;
 right: 0;
 margin-right: 0;
}


ovo

div.art-custom1 a:hover
{
color:f90;
}


Ja sam tu izabrao narandžastu, ti izaberi boju po želji.

Guardian

Ti šaltaš te templates a sve potpuno drukčije. Čini mi se da si neodlučna kakav izgled stranica treba imati.

Sanda

Da istina, moja ravnateljica je dosta zahtjevna i stranica mora biti plava (a ja sam htjela jesenski look)...jer je to boja škole....ali evo mislim da je sad to to...pa ako može mala pomoć...kak dobiti da u tom modulu gdje se prikazuju vijesti

  • maknem u linku underline
  • da slova budu boje kakvi su linkići sastrane... ili crna i to uvijek bez obzira na klik
  • budu u obliku natuknica
  • i malo razmaknuti između pojedinog posta (otprilike ovak ka sam ovo pobrojila)

Idem se sad pozabaviti izbornicima i člancima jer je sve u rasulu.. :(
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

Ovo ti je možda najružniji izgled od svih do sad.
Pogledam ti to ostalo poslije, sad nemam puno vremena.

Napravio bih ti ja template ali ne želim, jer ako je ravnateljica već takva 80% da bi imala primjedbi pa bih izgubio puno vremena na tome.

I ne ide ti ta voda u background za Koprivnicu. Nekako bi išlo za škole na Jadranu. Header image je isto dosta čudan.

Skini sa Google images nekoliko fotografija škole pa stavi u Header neki image rotator module. Oživi malo tu stranicu. Ili odi sa digitalcem pa napravi neke fotke škole.

Sanda

#8
Hvala na konstruktivnoj kritici, da možda i nje najljepši, ali par ljudi u školi kojima sam pokazala reklo je da im se sviđa...a ja imam toliko posla (nevezano uz stranicu)...stotine planova i papira napisati i predati za dva tjedna da će ovaj template morati ostati neko vrijeme...bitno da stranicu osposobim...meni bi se osobno sviđao neki dječji template (onak da sve vrišti od boja)..uređivanje stranice mi je "bonus" koji mi nitko ne plaća..u smislu..padati će nam razredni odjeli, pa će mi dati web grupu da mi ostane puna satnica...a i da napomenem da ja i nisam informatičar nego prof. povijesti koji ovo radi iz hobija..i sve što sam naučila sam naučila čitajući forume...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

Pa odi na Artisteer demo stranicu i izageri neku gratis template što su ponudili. Sve su ljepše od ove tvoje.

http://www.artisteer.com/?p=website_templates&order=popular

Rade i na Joomla 1.7.

Ako hoćeš pošalji FTP login pa ti ja pomognem prilagoditi background i header images za školu. Probaj naći 3-6 lijepih fotografija škole na Google images pa ćeš imati lijep header image rotator.

Guardian

Citat: Sanda  u 27. Kolovoz 2011, 07:59


evo stranica..

http://www.osang-kc.hr/jupgrade/index.php/


Sad je puno ljepša, bar meni. Ima tu još sitnica koje bi ja sredio po svojoj želji ali ne može se na stranici raditi samo preko Admin panela.
Pazi samo da ne eksportiraš Art template ponovo. Sve ručne promjene će ti nestati.