Kreiranje predloška

Autor fab3r, 21. Kolovoz 2011, 23:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fab3r

Naime, bacio sam se na kreiranje predloška za joomlu ... za sad napravljen photoshop dio, html&css napola gotovi ...
Kako će sve izgledati, možete vidjeti ovdje...

http://www.studio-faber.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=66:predlozak-1&Itemid=141

Volio bih da mi kažete svoje mišljenje u vezi dizajna (znam da svatko ima svoje ukuse no samo recite što vam se sviđa a što ne)...

I pitanje... koristio bih svoj font na stranici pa da vas pitam dali je to itko radio ovdje i ako je, na koji način?

erik

Nije loše druže, nemam zamjerki na sami dizajn (vidjeti ćemo funkcionalnost kada bude on line :) )

Jedinu zamjerku imam upravo za font: custom font je ok kada ga koristiš umjereno na naslovima i slično, ali ako ga uguraš na cijelu stranicu zagušiti će slabije strojeve, čak i ako koristiš "nativne" formate.

Za custom fontove koristim cufon, a u zadnje vrijeme woff.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

fab3r

Čak bi ga i koristio samo za naslove. Ali brine me to što javascript generira sliku iz mog teksta u tom slučaju...točnije u cufonu a i SEO je katastrofa.

Ovaj WOFF mi se sviđa iako je mrvicu kompliciraniji...daje mogućnost pravog teksta (a ne njihovih slika) i SEO u tom slučaju radi kako treba  8)

Hvala na osvrtu  ;D

erik

Prednost cufona za razliku od nekih flash rješenja je upravo što ne dira originalni tekst a to znači da neće negativno utjecati na SEO. Također prednost cufona pred woff-om je što radi na više browsera.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

fab3r

Iako u gužvi, uspio sam nešto složit (nije ostalo samo na priči hehehe). Dakle, možete vidjeti kako izgleda gotova verzija dobro, skoro pa gotova, skidati ju ili što već želite raditi, možda meni ostaviti mali osvrt. Custom Font nisam koristio za običan html template...to će doći na red kod wordpressa i joomle  :nevin: