Zaboravljeni username/pass

Autor gumiflex, 20. Kolovoz 2011, 12:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gumiflex

Kako povratiti ili saznati zaboravljeni username/pass, ili postaviti nove ukoliko se ne može saznati stare? Riječ je o Joomli! 1.5.
Thnx!

wooer

U phpmyadmin otvoriš bazu svoje joomle i na tabu SQL upišeš:

UPDATE `jos_users` SET `password` = MD5( 'novi_pass' ) WHERE `jos_users`.`username` = "admin" ;

novi_pass zamijeni s čime god želiš
Ako ti prefiks tablica nije jos_ izmijeni i to.
Navodnici trebaju ostati kao što su i napisani u update kôdu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

Nisam 100% siguran. Ali mislim da sam to jednom riješio da sam na localhost napravio Superadmin i pass koji želim (isti kao na live stranici), pa samo password hash prekopirao preko onoga kojem sam zaboravio password. (sa phpmydamin)

Onebeat

Nadi md5 hash generator online i stvori hash o teksta kojeg upises onda podi u phpmyadmin,otvori prefix_users nadi svog usera i zamjeni hash vrijednost.
Truth will set you free

erik

Ne treba nikakav md5 hash generator. Putem phpMyAdmina otvoriš svog korisnika u tablici #__users, u polje "password" upišeš normalnu lozinku i iz padajućeg izbornika lijevo odabereš MD5.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

fab3r

Citat: Onebeat  u 25. Kolovoz 2011, 23:24
Nadi md5 hash generator online i stvori hash o teksta kojeg upises onda podi u phpmyadmin,otvori prefix_users nadi svog usera i zamjeni hash vrijednost.

I ja sam tako do sad radio i uvijek radi!

Citat: erik  u 26. Kolovoz 2011, 07:24
Ne treba nikakav md5 hash generator. Putem phpMyAdmina otvoriš svog korisnika u tablici #__users, u polje "password" upišeš normalnu lozinku i iz padajućeg izbornika lijevo odabereš MD5.

...ovo nisam znao, ali ista stvar kao i ona gore...nekome će uštediti tih 10ak sekundi  8)

Onebeat

Citat: erik  u 26. Kolovoz 2011, 07:24
Ne treba nikakav md5 hash generator. Putem phpMyAdmina otvoriš svog korisnika u tablici #__users, u polje "password" upišeš normalnu lozinku i iz padajućeg izbornika lijevo odabereš MD5.

Svaki dan nesto novo naučim ;D

Tnx Erik :)
Truth will set you free

Guardian

Pravi brainstorming. Svaki dan se nešto novo nauči.  :)