Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

maps

Autor Gunner, 18. Kolovoz 2011, 11:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gunner

Molim vas da mi preporucite dodatak koji bi mi omogucio mapiranje lokacije, mislim na google maps.
Ono sto mi treba je da imam mogucnost markera i da se automatski na mapi uz marker pojavi opis sa ubacenom slike trazene lokacije.
Hvala!

Skipper

Sve to možeš izvesti bez ikakvih posebnih dodataka.
1. Kreiraj Google account (ako ga već nemaš)
2. Na Google Maps napravi svoju kartu, sa markerom, podacima, tekstom, opisom, slikom i svim ostalim što trebaš
3. Definiraj si veličinu mape prema potrebama web stranice
4. Preuzmi kod sa Google Maps i zalijepi ga na željeno mjesto (pazi da ti editor ne "pojede" kod kod spremanja, pa bi bilo uputno da to radiš s privremeno isključenim editorom)

Gunner

Skipperu legendo!
Bravo, ja stalno pokusavam nesto instalirati.
Nisam ovo jos radio, kako kreiram svoju mapu? Jel ima negdje neka uputa da te ne gnjavim previse?

Skipper

Legende su "gore", stoga, nemoj s tim...  ;)
Dakle, objasnio sam ti, uglavnom, sve u prvom odgovoru. Kreiraj si Google account, a onda odleti ovamo:
http://maps.google.com/
Pojavit će ti se, između ostalog, mogućnost "Moja mjesta" a odmah kraj njega i "Upute". Mislim da ne bi trebao imati problema. Ako zapneš, javi, ali s točnim opisom kada si, gdje i zašto zapeo :)

Gunner

#4
Evo, radio sam po uputama.
Uspio sam napraviti opis, ubacio sliku i sve sta mi treba, jedino sad ne znam kako izvuci html kod i kako ga onda ubaciti.

edit: uspio sam, hvala skipper na smjernicama!

Guardian

Ne znam da li možeš editirati svoj prvi post. Ako možeš stavi ono [SOLVED] ispred naslova thread-a. Korisno je onima koji će u budućnosti pretraživati forum.

wooer

Citat: Guardian  u 25. Kolovoz 2011, 11:57
... stavi ono [SOLVED] ispred naslova thread-a. Korisno je onima koji će u budućnosti pretraživati forum.
Što znači 'solved'?
I ne, nikome neće biti korisno jer naslov ovako kako je formuliran ništa ne predstavlja.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

"Solved". Stave neku hrvatsku riječ ako ima, svejedno.

Pa za naslove su moderatori krivi. Malo ih tjerajte da naslovi budu konkretniji. Ili ponekad ih sami prilagodite pitanju, kad već imate ovlasti.
Neki ljudi ne znaju da je na support forumima najbitnija opcija pretraživanja.