Kontakt forma (Riješeno)

Autor tito, 17. Kolovoz 2011, 16:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Pozdrav. Treba mi neki kontakt modul koji se moze refreshovati samo za sebe, tako da mi ne refreshuje ostali sadrzaj na naslovnici. Svidja mi se Rapid Contact ali mi refreshuje cijelu stranicu.

tito

Bilo koji drugi modul koji se da refreshovati samo za sebe a da radi kao wrapper odnosno html module?

ikiK

Ako ti nije problem mene zanima priča iza ovoga, čisto znatiželje radi zamolio bih te da mi objasniš ideju za koju se treba refrešat kontakt modul?
Da li slučajno misliš na situaciju kada korisnik mail pošalje da ti ne radi nikakve pomake stranica, tipa odlazak na hvala mail je poslan i slično?
...

tito

Kontakt forma za muzicke zelje. A jer radio ide na autoplay i ubacen je i neki chat ne zelim da se refreshuje cijeli sajt tako da korisnike izbacuje sa chata i prekida radio.

ikiK

Znači ono drugo. Instaliraj npr ovu pop up formu ili neku sličnu, isto tako ima i formi tipa modul koje pop upom zahvaljuju na kontaktu bez ikakve redirekcije i refrešenja. Oba rješenja će rješit ovaj problem.
http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/16111
...

tito

Hvala ali ne zelim pop up i znam da puno trazim. Znam za Ajax ali nije to sto mi treba. Razmisljao sam da napravim kontakt formu u html-u i da ga ubacim u wrapper. E sad pitanje je da li postoji neki napredniji wrapper modul koji se da refreshovati samo za sebe, ne osvjezavajuci ostali sadrzaj stranice?

Guardian

Probaj Aicontactsafe plugin. Imaš samo link na kontakt formu samo za taj članala. I button back na članak.
Ako ti treba umetnuti na ostale ekstenzije pogledaj na njihovom forumu kako.

tito

Ovo je jedna od boljih komponenti za kontakt, mozda i najbolja. Podesio sam skoro sve sa modulom kako sam zelio. Imaju jos neke sitnice ali to cu sam pronaci. Uglavnom modul radi ono sto zelim. Hvala.

Guardian

Misliš na Aicontactsafe ?

Je, ali pravi mi glavobolje sa "Invalid token" kad je Joomla cache uključen. Ne module, već plugin za članke. A onaj na forumu ne zna kako to riješiti, kaže nedostatak u Joomli. Hebeš ga, nikad savršeno. Joomla je neverending story.