sh404sef & Artio JoomSEF

Autor Ivan, 02. Kolovoz 2011, 17:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan

Poštovanje

prije sam na stranici imao instaliranu neku prastaru verziju sh404sef koja mi je pravila probleme u zadnje vrijeme (rušila je stranicu) pa sam sad gore stavio JoomSEF. Međutim URL-ovi index-iranih stranica više nisu isti, tj. kad netko ide preko googla tražiti neki "ključni pojam" dovede ga kod mene na stranicu ali imam 404 jer naravno URL-ovi nisu više isti. Jel mogu nekako spasiti te stare index-irane stranice (sh404sef je radio jedan URL a JoomSEF radi drugi) ?

Hvala unaprijed

Ivan

Guardian

Registriraj se na Webmaster tools kod Google
https://www.google.com/webmasters/tools/

stavi njihov kod na stranicu, i tamo u Tools možeš manualno brisati sve 404 linkove u Google index-u.

A za ostalo ne brini. Čini mi se da je Google promijenio filozofiju u vezi mijenjanja strukture linkova. Nisam primjetio da više kažnjava zbog toga.
Možda ima veze sa onim blogom nedavno gdje su napisali da ljudima savjetuju da koriste dinamične umjesto SEF statičnih linkova. Pa znaju da onda ne mogu to tražiti i kažnjavati ako nema ispravan redirect na novi URL.

Google će ti to vrlo brzo indexirati ponovo. Ako ne želiš 404 URL briši sa Webmaster tool.

erik

Citat: Ivan  u 02. Kolovoz 2011, 17:19
prije sam na stranici imao instaliranu neku prastaru verziju sh404sef koja mi je pravila probleme u zadnje vrijeme (rušila je stranicu) pa sam sad gore stavio JoomSEF. Međutim URL-ovi index-iranih stranica više nisu isti, tj. kad netko ide preko googla tražiti neki "ključni pojam" dovede ga kod mene na stranicu ali imam 404 jer naravno URL-ovi nisu više isti. Jel mogu nekako spasiti te stare index-irane stranice (sh404sef je radio jedan URL a JoomSEF radi drugi) ?

Artio nudi mogućnost importa urlova iz sh404 tako da urlovi mogu ostati isti. Vidi detaljnije na : http://www.artio.net/joomsef/joomsef-features-in-detail
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Mislim da je to već izbrisano. Ali ne smijem se okladiti.  :)

Ivan


erik

Citat: Guardian  u 03. Kolovoz 2011, 19:51
Mislim da je to već izbrisano. Ali ne smijem se okladiti.  :)

Postoje dvije vrste ljudi: oni koji rade backup i oni koji će ga tek raditi :)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez