Highlight Parent when active Submenu item

Autor alankis, 01. Kolovoz 2011, 11:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alankis

Prvo pozdrav svima članovima, nadam se da je community dosta aktivan pa ćemo se i češće vidjeti ovdje.
Ovako naslov govori sve, pisan je na engleskom jer bi hrvatski prijevod bio katastrofa.Znači riječ je o sljedećem, radi se o custom templateu kojeg sam ja pisao.Koristim defaultni u Joomla! 1.5 menu module, koji je složen kao glavna traka i child items koji su u submenu.Klasika stilizirana CSS-om.E sad dok imam sleketiran subitema ne primjenjuje mi nikakvu klasu da mogu označiti parent itema kao selected.Ima ko kakvu ideju?

djordje.stanic


Guardian

Većina templates to već ima u sebi. Samo u module manager za menu trebaš namjestiti.

Pazi isto ako imaš 2 menija (top, left-right) i ako imaš linkove na njima koji vode na istu stvar, da ne biraš istu stvar kad praviš linkove na meniju.
Jedan menu module mora imati direktan path za komponentu ili taj izbor, drugi menu module mora imati Alias - Menulink.

Drži se tog pravila uvijek.

alankis

Hm, ponovno dižem ovu temu iz mrtvih. Slažem se da večina templateova ima to ugrađeno, ali što ako je u pitanju template iz nule?
U nekim slučajevima vidim da se koriste neke vanjske komponente, kakva su vaša isksutva s time? S time da je evidentno da je ekstenzija vezana ua J! instalaciju a ne template.