RIJEŠENO - [Joomla 1.5.23] Joomfish pri kliku na zastavicu tu i tamo izbaci 404

Autor vivi, 22. Srpanj 2011, 19:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vivi

Sve je u rootu. A ovo zadnje.. upravo primjetih  ;D

Izvrsih update... opet nista, nema tu ljeka bit ce..

Al e, od tamo jedno 30 tema koje sam juros prosao, niti jednog odgovora od strane supporta, ignoriranje sam takvo. Razmisalja sam se okinut sve pa dic nanovo, al ak dobim isti efekt mislim da cu onda tek prolupat tak da.. sta je tu je.

Guardian

Ne znam, komplicirano. Ako hoćeš pošalji na PP FTP login. Da ti probam sa jednim .htaccess file van Joomla mape.
Ako ne bude išlo samo se izbriše.

I pošalji neki Superadmin test account za Joomlu. Poslije ga možeš izbrisati.


Guardian

Čekaj. Tražim aktivaciju za DW.  :)




Imat ćeš koju minutu Server errors dok ovo testiram.
Samo nemoj dirati stvari u Admin.

vivi

Ma samo ti.. sad moram off; ak sta uspjes sta skemijat, svaka cast; ak ne.. ha jbg. tak je kak je.

Guardian

Sad si sklonio 404 error page pa samo zbunjuje. Ali nema veze. Nije uspjelo sa .htaccess. Nije do toga mislim.




Instalirao sam ti sh404SEF ekstenziju i sve radi OK.
Linkovi u Google index će se morati vremenom svi izmijenjati, i moraš onda sh404SEF nastaviti koristiti.

Odluči sam kako ćeš. Ako želiš po starom samo je Uninstall.

vivi

Jos se nisam stigao sjest za komp normalno pa da prozujam detaljnije..

Znaci samo si sh404SEF instalirao i to je to?

Linkovi i google nisu bed trenutno, sajt sluzbeno jos nije ni pusten posto jos nije krenula promocija i sl. Bitno da radi sve sada.

Posto nikada jos do sada nisam koristio ovu estenziju (morat cu kroz documentation proletit veceras), znas li samo moze li se kako srediti da ne prikazuje kategoriju gore u linku?

Guardian

Citat: vivi  u 23. Srpanj 2011, 18:20
Posto nikada jos do sada nisam koristio ovu estenziju (morat cu kroz documentation proletit veceras), znas li samo moze li se kako srediti da ne prikazuje kategoriju gore u linku?

Možeš. Ali onda izbriši ono .html u konfiguraciji sh404SEF (vidjet ćeš tamo), i stavi da ti uvijek stavlja Item ID.
Da ne bi imao duplikata na Google. Može te kazniti.

Skloni i opcije za jezik sve. Da ništa ne prevodi i namješta po jeziku, u URL.

Kad ti stranica bude duže online pripazi sa tim opcijama. Jedna opcija više-manje, svi linkovi na Google su ti izmjenjeni.
Namjesti kako radi i toga se drži.

vivi

Oke, znaci iz sh404SEFConfiguration > Main > File suffix-a - zbrisah .html

U sh404SEFConfiguration > Languages-u > sve stavih na NE

Pod sh404SEFConfiguration > Advanced > Itemid management > Sve stavih na DA

Pod Extebsuib configuration > Joomla > Show Category > Stavih NE

I dalje mi pokazuje kategoriju u linku hmm

Guardian

Poslije svake promjene moraš u sh404SEF purge (izbrisati) sve URL. I izbriši usput i sve 404 redirects. Briši sve što vidiš. Ali samo poslije promjena u postavkama.

vivi

Kuzim.. sad samo jos moram ustimat kak mi link pase i to je to.

Inace, zanime me:

Citat:Možeš. Ali onda izbriši ono .html u konfiguraciji sh404SEF (vidjet ćeš tamo), i stavi da ti uvijek stavlja Item ID.
Da ne bi imao duplikata na Google. Može te kazniti.

Skloni i opcije za jezik sve. Da ništa ne prevodi i namješta po jeziku, u URL.

Zbog cega bi me Google kaznio ako mi je sada namjesteno preko sh404SEF-a npr:

za hr

http://www.stranica.com/clanak.html

te za en:

http://www.stranica.com/en/clanak.html

?

Guardian

Najvjerojatnije neće. Ali ta Google automatika je vrlo nepredvidljiva. Pa mijenjaj linkove samo u nuždi. Nemoj se nepotrebno time igrati.

vivi

Ahaa.. na cesto mijenjanje si mislio, krivo sam te bio shvatio onda :)

Ostavim onda ovako kak sam sad namjestio i to je to.. mislim da je ovak lako pamtljivo i nije previse zbunjujuce kada jasno ima en/ ispred naziva clanka te prefiks ".html" na kraju clanka; kada je na eng. jel. I normalno, slicno kada je na defaultno hr.

To je onda to, neam sta vise dirat.. u svakom slucaju, puno ti hvala, ne pamtim ovakav support nigdje  :pivo:


Guardian

To ti je workaround. Zaobilaznica. Inače je problem teško riješiti kad developer od Joomfish ne zna, ili nema živaca, namjestiti svoj router da radi sa Joomla SEF.
Ili zna pa mudro to prodaje kao plaćeni dodatak.

I ti iz sh404SEF su se dobro namučili da to naprave. To se godinama vuče.

Inače je pravo riješenje mijenjati u kodu od menu modula. (bar kažu, nisam probao) A to ti nisam htio raditi. Poslije ako bude problema sa nečim drugim nećeš znati da je zbog toga.

vivi

Kuzim .. ma, to je to zasada, simple site i vise od toga sumnjam da ce se dalje ici. Bit ce brija ako i ostane duze posto se razmislja o profi webshopu nakon nekog vremena, a to jel vise nije u mojoj domeni pa.. ko´ bog je ovo zasada. Zahvaljujuci tebi mislim da sam izvukao maksimum, vidim ima ovaj i dosta SEO opcija pa cu ih iskoristi usput.. popunit te meta tagove da ne zjape prazni kad se vec moze.