joomla_antivirus_logo

Autor Tema: PRINT iiti Ispis  (Posjeta: 86 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
PRINT iiti Ispis
« : 29. Srpanj 2020, 09:40 »
Evo nakon godinu dana uspjela sam smislit cjenik. Jao koja je to muka. Uglavnom, ono kaj me muči je kad se klikne na Ispis onda iskoči onaj prozor s gumbićem za Ispis, a ikonu sakrije. No kad se ispisuje onda se i taj gumb ispiše. Ja nisam programer i ne znam php, pa bih molila pomoć kako da sakrijem taj gumb na samom ispisu, jer ako maknem onda nema gumba ni u tom skočnom prozoru, a ja baš želim ostavit ovu zabranu desnog klika općenito. Eto sviđa mi se ta opcija da objavim sliku na desni klik, pa mi treba gumb za ispis, a ne bih htjela da se gumb vidi na ispisanom papiru.  Kako to mogu napraviti, bi li mi netko otkrio?

I također me muči veličina slova  i tablice, jer ja sam stavila font-size:1.5vw; no ne spisuje jednako svugdje, a možda je to do opcija browsera. Npr. Mozilla mi ispisuje jako sitno, kao da ne šljivi taj vw kod.
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj 2020, 09:44 JessieSun »

Dario

• Administrator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
Odg: PRINT iiti Ispis
« Odgovori #1 : 29. Srpanj 2020, 11:48 »
Takve stvari se rade na način da:
a) se na stranicu doda posebna css datoteka koja se koristi kod ispisa (obrati pažnu na media="print")
<link href="print.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print">
b) ili u postojećem css-u dodaš media query-je za ispis
@media print {
   .neki-tvoj-print-gumb {
      display: none;
   }
}

vw i vh nemogu pravilno funkcionirat na ispisu, tu moraš koristiti px za veličinu
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj 2020, 11:50 Dario »
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #2 : 29. Srpanj 2020, 16:19 »
hm
hvala na odgovoru, al ovo s @media print mi ne radi ak stavim u svoj custom.css za taj template, pa niti s !Important a taj gumb je ovdje

i probala sam sve varijante s razmacima i bez itd, pa i samo .btn-sm, a probala sam dodati onda još i id="Jasna" i opet ne radi:
@media print {
.btn.btn-outline-secondary.btn-sm{
      display: none !Important;
   }
}
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj 2020, 16:43 JessieSun »

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #3 : 31. Srpanj 2020, 17:56 »
Još nisam sakrila gumbić, ali imam još jedan problem s ispisom - stavila bih linkove na ove opise pa da ljudi znaju o čem se tu radi, ali ne želim da mi na papiru budu plavi i potcrtani, nego kao občan tekst, Kako da napravim, ako je to ona gore datoteka koju sam priložila? Pa kak i da dodam neki print.css kad nemam ni html, nego php, di valjda piše da samo ispiše content, a možda piše neš' drugo, ne znam jer ne razumijem taj jezik.

I još bih htjela dodati logotip na ispis :-(
« Zadnja izmjena: 31. Srpanj 2020, 17:58 JessieSun »

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #4 : 01. Kolovoz 2020, 16:02 »
ovo ne radi:
@media print {
a {text-decoration:none !Important;}
}

joomla_antivirus_logo