Dodavanje valuta

Autor Lela, 25. Veljača 2011, 09:11

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lela

ok, ftp smo skinuli pa ću napraviti backup i onda se baciti na zakrpe za VM, ali me sad interesira da li da prvo napravim update joomle? kao što rekoh, verzija je 1.5.8


ikiK

#17
Citat: Lela  u 24. Ožujak 2011, 09:56
ok, ftp smo skinuli pa ću napraviti backup
Nikako nemoj zaboravit bazu podataka, a ne samo preko ftp-a, sve ti je to lagano sredit kroz c-panel. Izbjegavaj ftp skidanje cijelog sadržaja na hostu jer ftp-programi znaju slučajno ponešto i pogubit kod takvih  količina filova...
...

Lela

c-panel?  ???
očito sam laik na kvadrat, molim te, pojasni mi!

ikiK

Kada zakupiš neki prostor na serveru (hosting) na kojem postavljaš svoje stranice dobivaš link i pristupne podatke za neki oblik admin panela za administraciju tog prostora i mogućnosti na njemu. Najčešće je to C-panel no ima i drugih ovisno o firmi koja pruža hosting. Te podatke moraš imat. Bez toga nemožeš radit jer tamo namještaš npr željene mailove, gledaš koliko prostora ti je zauzeto, beckup  i još  jako puno toga.


Ovdje imaš demo: http://x3demob.cpx3demo.com:2082/frontend/x3/index.html?post_login=17750771329471

Ako vas je stvarno ostavio na cjedilu dizajner i nije ostavio nikakve podatke za to probaj kontaktirat tvrtku koja vam hosta stranicu.

Ako neznaš niti koja je saznaš na ovoj stranici: http://whois.domaintools.com/, upucaj adresu stranice i odi na Server Stats tab.
...

Lela

došla sam do našeg servera preko phpMyAdmina, hosting nam daje iskon (naravno još nisam pronašla c-panel)
tamo sam malo gledala čega ima (još ništa ne razumijem) i onda mi je javio ovu grešku:

Pogreška
SQL upit:
SHOW FULL FIELDS FROM  `jos_vm_currency` ;
MySQL je poručio: 
#145 - Table './mturedsa/jos_vm_currency' is marked as crashed and should be repaired


nadam se da je to razlog što ne mogu stavljati cijene?

ikiK

Iskon nema c-panel.
Nisam još naišao na ovu grešku, pogledat ću što bi se dalo napravit, ili pričekaj da se još netko javi...
...

Lela

da, baš sam sad pročitala na nekakvom forumu da nema - a tražila sam ga od jutra  :(

wooer

Kroz phpmyadmin napravi repair tablice kako poruka i savjetuje.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Lela

skinula sam bazu podataka ftp-om i preko phpmyadmina, ali ne znam napraviti repair tablice niti znam gdje otpakirati novu verziju joomle, kako ste mi savjetovali...
nažalost, opet sam u slijepoj ulici...

Skipper

Repair baze radiš izravno kroz PhpMyAdmin. A što se tiče raspakiravanja nove verzije, ako si skinula ispravan paket za upgrade (1.5.8 na 1.5.22) postupak je sljedeći.
1. OBAVEZNO prvo napravi backup cijele stranice, dakle FTP-om sve što se nalazi na web serveru downloadaj u neki direktorij na svom računalu, koji ćeš, nazvati, recimo "Stari web"
2. Raspakiraj upgrade paket koji si skinula isto negdje na svoje računalo, u direktorij koji ćeš, recimo, nazvati "Upgrade Joomla"
3. Iz direktorija "Upgrade Joomla" sve datoteke prebaci FTP-om na web server (kada te pita želiš li prepisati postojeće klikni Yes ili Yes to all)
4. Provjeri je li sve u redu sa stranicom, možeš li se logirati u admin sučelje i slično...

Ako postoji nekakav problem, a ne bi trebao postojati, ali nikad se ne zna, onda ćeš lijepo FTP-om opet vratiti datoteke na server iz foldera "Stari web"

Lela

update joomle - uspio!  ;D

e sad, VM, ne ide mi ova automatska shema,
zato idem kroz php - otpakiram u glavni direktorij i to je to?


Lela

htjedoh reć, preko ftp-a?

Lela

riješila sam i VM, sada je verzija 1.1.7 na snazi a joomla 1.5.22 - i svejedno ne mogu upisati ni info o dućanu, ni valutu, ni dodavati cijene...
pretpostavljam, zapravo se nadam da je to vezano uz onu grešku koju mi još javlja kad uđem u php (jos_vm_currency).
istraživala sam po netu, no nisam našla nikakvu uputu o repairu tablice, kako da to napravim?
meni naravno treba korak po korak, kao i sve do sada  :(

ikiK

#29
Nema veze, update je potreban bio zbog više razloga među njima sigurnost stranice kao najvažniji. Sad možemo dalje jer smo i neke sumnje otklonili.

Dakle u php my admin kada uđeš u jos_vm_currency (slika 1iz priloga) imaš tab "Operations" kada ga otvoriš dole u desnom kutu će ti se pojavit funkcije (slika2) napravi Repair table. Pa  javi što se desilo.
...