Joomfish za joomla 2.5 instaliran, ne prepoznaje jezike

Autor Lilly, 05. Svibanj 2013, 16:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lilly

Pozdrav svima !

Jel se susreo ko od Vas sa ovim .... Instalirala sam hrvatski i talijanski Joomfish language paket i unutar jezičnog managera mi stoje ti jezici ali javlja mi ova: "The content language information are not saved yet. your have a valid frontend translation file installed, but no content language defined. Just save your configuration and the content languages will be created." Kaj mi je promaknulo ?? Slika u prilogu

Unaprijed zahvaljujem


Onebeat

Bok,

trebaš definirat u Content elements dva nova jezika (dodat oznake jezika i naziv jezika itd)
Truth will set you free

Lilly

Pozdrav Onebeat!
Hvala Vam na Vašem odgovoru. Da li bi trebalo instalirati dva nova jezika unutar Content elementsa ?? Jer mi to ne dozvoljava. Ako ste voljni da Vam pošaljem podatke za ulazak u administrator, pa da pogledate??  Unaprijed zahvaljujem

Dario

#3
Citat: Lilly  u 13. Svibanj 2013, 11:08
Hvala Vam na Vašem odgovoru. Da li bi trebalo instalirati dva nova jezika unutar Content elementsa ?? Jer mi to ne dozvoljava. Ako ste voljni da Vam pošaljem podatke za ulazak u administrator, pa da pogledate??

1. na forumu si korisnici ne "Vi"-ču međusobno, svi smo manje-više u istoj gabuli   :D
2. Content elements jezici se ne instaliraju, samo se kreiraju novi (desno gore je ikon New) - ovo samo znači da ćemo imati sadržaj na više jezika, ali ne i da će se dijelovi komponenti prevađati. Pa još jedanput samo da ponovim, Content Elements su Jezici sadžaja, dakle ako imaš članak na hrvatskom jeziku, dodatni content element jezik će ti omogućiti da ga prevedeš u neki drugi (koji postoji)-

Ono što me zabrinjava je zašto "te ne zadovoljava" instaliranje ostalih jezika? S obzirom da imam osjećaj da bi ovo trebalo malo pojasniti, evo ga ide u nastavku...
Ti u Joomlu možeš instalirati 10 jezika ako želiš, od čega će se u backend-u koristiti default, a u frontendu se ti prijevodi koriste za Joomla komponenta. Time sam htio reći da primjerice po default-u Joomla dolazi samo sa engleskim. Nakon toga ti instaliraš hrvatski i ono što si dobila time je da ti u front-u primjerice ispod članaka neće pisati "Read more..." nego "Više...".
Za dodatke koje ne dolaze s instalacijom Joomle treba instalirat posebno jezik za određen dodatak.

Citat: Lilly  u 13. Svibanj 2013, 11:08
Ako ste voljni da Vam pošaljem podatke za ulazak u administrator, pa da pogledate??  Unaprijed zahvaljujem
Ovakve upite mi je već bedasto komentirati... Smisao foruma je da na temelju tvog upita može i neko drugi pročitati odgovor pa kao i ti riješiti sam, a ne da mi riješavamo probleme - zato postoje komercijalne usluge :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Lilly

Bok Dario,

Tnx na brzom odgovoru ... kaj se "vikanja" tiće .. to mi je profesionalna deformacija klijenti -ja ... pa uvijek prvo "vićem" ako se ne dogovrimo drugačije. No eto mi možemo na ti ... Stvar je sljedeća, imam ja joomline stranice koju se na više jezika, ali su rađene u 1.523 verziji, no moram priznat da mi ova 2.5.6 nikako ne leži jer se stalno moram borit s nećim novim pa tak sad i s Joomfishom. U prilogu prijašnjeg posta priložila sam sliku, ako pogledaš na nju vidjet ćeš da nema ikonice "new" zato sam u prijašnjem postu napisala da izgleda da mi je nekaj promaknulo ili nekaj fali ..ne znam

wooer

Nisam siguran kako je s joomfish komponentomna 2.5 ali content jezici se definiraju inače u samoj joomli. Dodaci-> upravljanje jezicima.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Lilly

Od kud ideja da me ne zadovolja instaliranje novih jezika ? Instalirala sam hrvatski i talijanski, jer stranica je hrvatska sa dva strana jezika - engleski i njemački, s obzirom da je po defaultu engleska, ja sam instalirala hrvatsku i talijansku verziju i prebacila da default bude hrvatski.

Lilly


Lilly

Javlja mi ovaj problem ( slika u prilogu ) Dečki mi sugeriraju da treba riješiti content elements, a ja nisam znala kaj da radim tamo ... Kolega govori da treba otvoriti novi jezik, ali ja nemam ikonicu New ....

Lilly


Mihael [ORION]

Ulaskom u Joomla Administraciju pod izbornikom ne ići odmah na Komponente -> JoomFish,  nego otići pod Dodaci (Extensions) -> Upravljanje jezicima (Language Manager) -kao što je i spomenuo kolega wooer.

Ovdje ima tabove Instalirano - Site (Installed - Site), Instalirano - Administrator (Installed - Administrator), Sadržaj (Content), Nadjaćanja (Overrides)

Potrebno je otvoriti tab "Sadržaj (Content),". Tu vjerojatno postoji po defaultu samo English (UK). Pa onda gore desno je gumbić Novo (New) te dodati toliko jezika koliko ih treba.

Nakon toga automatski bi se jezik trebao pojavit i u Komponente -> JoomFish

Lilly

Hvala ... riješeno .... tražila na krivom mjestu ... Pozzz svima