Komponenta za komentiranje

Autor HorFan, 14. Travanj 2012, 18:57

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

HorFan

Novi sam u ovim Joomla vodama i trebam vašu pomoć.
Stavio bi da mi se članci na stranicu mogu komentirati od strane korisnika, ali ne znam kako.
Znam da ima za instalirati takva komponenta, valjda K2 se zove. E sad bio sam ju instalirao, ali nigdje mi se na stranici nije pojavilo polje za komentiranje.

Ako netko zna postupak, zahvaljujem na pomoći.

Hrvoje.T

Trebaš uključiti  opciju K2 Comments(modul)koji je došao sa k2 komponentom.vjerojatno ti je isključen pa ne radi.zatim imaš razne opcije kako podesiti k2 komentare..Taj modul se zove K2 Comments i nalazi se pod modul i nađi je.uključi je i podesi i to je to.ako bude problema javi.
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

HorFan

Instalirao i uključio i stalno mi izbacivao neku grešku.
Našao sam ovaj dodatak za komentiranje i instalirao i radi, a ne čini se loš, što misliš?

http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/articles-comments/9985

Hrvoje.T

odličan modul.koristio sam ga i ima dobrih opcija.baca ti grešku vjerojatno jer ti nije kompaktan modul.naime da bi ti radila ispravno podesi k2 da bude na hrvatskom(site mora biti na hrvatskom),probaj nešto komentirati i pogledaj.možda je problem sa pozivanjem skripte(modula za komentiranje)ajde ubaci screenshot da vidimo grešku kakvu baca pa možda mogu riješiti problem..
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

HorFan

U međuvremenu sam ga deinstalirao, jer sam našao još jedan modul, stavio sam ti link, zove se JComments, i isto je super, vrlo lak za uporabu.
Aj ako ti nije teško pogledaj pa reci što misliš o tome modulu JComments, evo ti ponovo link:
http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/articles-comments/9985

Mislim meni se čini ok.

I mogu te još nešto pitati. Svi preporučuju da za Backup instaliram ovaj dodatak:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606

Jel to zbilja potrebno ako kod svog hostinga, imam R1 Soft backup, i oni mi prave backup podataka?

Hrvoje.T

jcomment je odlična stvar.ostavi je..ima pregršt opcija igraj se malo..a što se tiče backup podataka od viška glava ne boli zar ne.bolje imati i još svoj backup,nemoj se samo oslanjati na hosting backup,nepredvidivo je šta se može dogoditi,pad servera gubitak podataka.obavezno si instaliraj  dodatni backup..
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

HorFan

#6
Ok, hvala ti,  instaliram odmah sada Akeeba Backup, valjda ne zauzima puno mjesta mi na serveru?

Mislim jel bi ja trebao sad kreirao mi je backup file, otići preko FTP- na server i skinuti taj Backup na računalo? i onda ga mogu obrisati sa servera da mi ne zauzima mjesto?

A što se tiče još koji zanimljivih dodataka, jel bi što preporučio ovako za site preko Joomle? Malo te davim  :)

Hrvoje.T

gle backup si naravno obavezno skini na usb stick,cd,dvd bilo koji medij glavno da imaš kopiju podataka.isto tako nemoj brisati sa servera podatke backupa nego napravi si posebnu mapu sa specijalnim nazivom a nemoj je zvati backup ili restore nego naziv koji ćeš lako pamtiti jer u protivnom ako hakeri upadnu u tvoj admin sučelje bit će vraga,ovako spremi file na posebno mjesto i da još nešto.radi svakodnevni refresh stranice sa backup podataka ako radiš izmjene i naravno ažuriraj bazu podataka ako imaš pregršt stvari,tekst,slike itd..isto tako poželjno je da cijeli site imaš zazipan i spremljen na externom mediju u slučaju gubitaka ostaje ti site koji si radio.bilo bi ponovo mukotrpno raditi sve ispočetka kada imaš template napravljen po želji,puno rada muke i nizašto kada si hakiran zar ne?
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

HorFan

Da, upravu si.
A pošto su recenzije filmova u pitanju, svaki dan će biti dosta teksta i slika.

Imaš pravo ovo u vezi cijelog sitea, nisam to ni razmišljao. Skinem sve to sad na hard.

HorFan

I da te pitam odmah još nešto.

Uključio sam Cache u globalnoj konfiguraciji i ima polje za Vrijeme cachea - 900

Tako je bilo, da to smanjim ili ostavim tako?

A što se tiče cache plugina, njega sam isključio, pročitao sam da je bolje njega isključiti, ako je ovaj uključen.

Hrvoje.T

I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

HorFan

Nisi mi odgovorio za Cache?
Na koliko da postavim vrijeme, ipak je ovo 900 minuta predugo za osvježavanja samog cachea.

Koliko je najbolje?

DADO023

iz osobnog iskustva preporučam jcomments, a za backup preporučam cron+gmail, tako ne ovisiš o prostoru na serveru.
Preferiram da u joomli bude instalirano što manje dodataka, radi boljih performansi.

HorFan

#13
Daj mi malo pobliže opiši taj cron plus gmail. Sad koristim Akeebu, ali ona sprema backup na server, što baš i nije rješenje, jer zauzima prostor.

Evo obrisao sam Akeebu i instalirao xClonera po tvojoj preporuci.
Koje opcije su najvažnije da podesim?
Upravo sam napravio backup, ali on mi je isti spremio isto na server, oko 50 mb, sad sam ga skinuo na računalo i slobodno ga obrišem sa servera?

I daj mi molim te napiši kako da podesim da mi automatski da mi skida backup na mail recimo.

DADO023

ovdje se nalazi skripta:
http://www.liberohosting.com/o-hosting-ponudi/preuzimanja-downloads


a učestalost cron-a se namjesti u cpanel-u


ako zapne, javi


poz