Okviri u člancima?

Autor peraklo, 29. Veljača 2012, 23:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

peraklo

postoji li dodatak koji služi dodavanju okvira u članke? ako znate na što mislim... nešto slično kao tekst box, kao u novinama kad unutar nekog texta imate mali okviric sa par recenica, eventualno druge boje, kojim se želi možda nešto dodatno naglasiti... nekakva opcija mi je da to radim kroz tablice u textu, ali mi se ideja nikako ne svidja...

hvala

oKRamxII

Postoji ta mogućnost kod typographya u templateu pa koristiš njihov html kod, sad neznam kakva je tu situacija kod tebe...

peraklo

nasam sam taj tag ali funkcionira jedino u code editor modu... dakle u naramku teksta moram sam zalijepiti tag za floating box ili kako se vec zove... postoji li neka komponenta s kojom ce se moci selektirati dio teksta, kliknuti na typography, odabrati to sto mi treba i eto okvira na mjestu gdje je tekst i bio? sada ako to napravim, jednostavno na vrhu clanka dobijem "block of text"....

oKRamxII

http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/quotes/5194?qh=YToxOntpOjA7czo3OiJycXVvdGVzIjt9

Probaj ovo, malo se poigraj u postavkama i možeš si podesiti da na kraju dobiješ okvire, "kućice"...

Guardian

Najalakše ti u glavni template.css dodati class za svaki taj block. Onda u editoru imaš pod "styles" te nove.

Markiraj tekst i izaberi u padajućem meniju classes koje si napravio. Imenuj ih da ti lakše zapamtiti, blue, yellow, red (background).