Privilegije korisnika (gosti,reg.kor. i specijalni)

Autor davpetri20, 22. Veljača 2012, 16:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

davpetri20

Pozdrav


Imam jedno možda malo kompleksnije pitanjce.Daklem,krenimo.


Prvo i prvo znam da postoji određeni access level koji se može postaviti u samim menijima i kategorijama.
Ali meni treba to da svi korisnici,dakle i gosti i registrirani korisnici i specijalni korisnici vide sve linkove i podlinkove u meniju.
Ali želim da samo specijalni korisnici mogu kliknuti na određeni menu / podmeni,a ostali da kad kliknu,da ih link ne vodi nikuda,ili da piše nešto tipa,samo za specijalne korisnike.

Nadalje.Najbolje što sam napravio je to da svi korisnici (gosti,reg i specijalni) vide sve linkove,ali da samo specijalni korisnici vide te određene podmenije.ALi naravno,to mi nije dovoljno.Inace,radi se o samo jednom linku u meniju i ispod njega su 4 podmenija.


Pa eto,nadam se barem nekim odgovorima,ako uopce postoji rješenje za ovo.


;)

Tom555


davpetri20


Guardian

Neće ni K2 pomoći. I mene ovo muči već dugo. Možda samo treba opustiti mozak i ne razmišljati na standardan način, pa bi se neko lagano rješenje našlo. Ali ne ide.

Problem je što možeš jedan Menu Item sakriti od Guests. Ali ne možeš Menu Item sakriti od prijavljenih Usera.

Probao sam ovako:

- Top Menu = npr 5 linkova.
- Jedan od njih je recimo nazvan "Help Desk" ili "Client Area". (vidljiv svima)
- Onda sam napravio drugi Menu Item, i kad se Useri prijave "Help Desk" im nestane sa Top Menu, a pokaže se taj drugi Item. U biti sve isto, oni ne skuže razliku, jedino Alias izlista jedno, a Help Desk" možda upozorenja da se moraju prijaviti (logirati)

Ali to ne radi kako čovjek zamisli. Ne sjećam se sad svih problema sa tim rješenjem, ali bilo ih dosta.

Onebeat

Zanimljiv problem, jel se mora vidit taj link sa pod menijem - dali korisnik treba znat da to nije za njega tj za njegove ovlasti?

Imao sam sličan problem pa sam spojio dva modula i od njih napravio izbornik...

Daj mi detaljan opis problema sa skicama da vidim što te muči pa mozda se moze riješit ;D :pivo:
Truth will set you free