Virtuemart - lista popusta.

Autor marko227, 12. Rujan 2011, 11:39

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Drage kolege, evo mene opet sa pitanjem/problemom sa VM.
U VM postoji mogućnost dodavanja popusta (fiksno i postotak) za koji se može postaviti vremenski rok koliko da traje po datumu.
Ono što mene zanima jest, može li se što napraviti da se uz datum doda i sat. Npr. akcija počinje 12.09.2011 17:00 sati i traje do 12.09.20.11 do 22:00 sati

Uz to također bi mi dobro došlo da se za isti proizvod mogu namjestiti dvije vrste popusta. Prvi bi bio kao iz gornjeg primjera, a drugi popust bi startao po završetku prvoga.
Npr. prvi popust počinje 12.09.2011 17:00 sati i traje do 12.09.20.11 do 22:00 sati
drugi popust počinje 12.09.20.11 do 22:00 sati i traje do daljnjeg...

Ima li tko ideju može li se to i kako napraviti?

marko227

Sad ću već pomisliti da su svi ovi moji zahtjevi oko VM nemoguća misija pa da se iz tog razloga nitko ne javlja.
Ili se možda varam?

oKRamxII

Mislim da je više stvar da manjak ljudi koristi Virtuemart (barem na ovom forumu).

Guardian

Citat: oKRamxII  u 19. Rujan 2011, 23:15
Mislim da je više stvar da manjak ljudi koristi Virtuemart (barem na ovom forumu).

Ako ćeš mi vjerovati potrošio sam na njega dana i dana radeći, nemještajući i praveći razne tweakove. Ali nikako nikome ne mogu pomoći ako ga nemam instaliranog ispred sebe i ne uđem u Admin panel.
Toliko je kompliciran sa svim tim opcijama da je težak za pamtiti.

Kad bi brojao sve opcije u njemu vjerujem da bi se ozbiljno približio broju opcija u čitavom Joomla default Adminu.

marko227

Hajd instaliraj i pomozi meni :)

oKRamxII

Citat: Guardian  u 20. Rujan 2011, 10:49
Citat: oKRamxII  u 19. Rujan 2011, 23:15
Mislim da je više stvar da manjak ljudi koristi Virtuemart (barem na ovom forumu).

Ako ćeš mi vjerovati potrošio sam na njega dana i dana radeći, nemještajući i praveći razne tweakove. Ali nikako nikome ne mogu pomoći ako ga nemam instaliranog ispred sebe i ne uđem u Admin panel.
Toliko je kompliciran sa svim tim opcijama da je težak za pamtiti.

Kad bi brojao sve opcije u njemu vjerujem da bi se ozbiljno približio broju opcija u čitavom Joomla default Adminu.

Vjerujem, meni je teže zapamtiti neke "manje" stvari, ima takvih komponenti...

wooer

#6
Nadam se da se marko neće ljutiti ako ga zamolim da prvo napravi backup datoteka prije nego proba s datotekama koje mu prilažem.

Predmetne datoteke su:

  • product.product_discount_form.php koja se nalazi u /administrator/components/com_virtuemart/html/ direktoriju
  • product.product_discount_list.php koja se nalazi u /administrator/components/com_virtuemart/html/ direktoriju
  • ps_product_discount.php koja se nalazi u /administrator/components/com_virtuemart/classes/ direktoriju

Eto, pa ti probaj pa vidi da li je to ispravno te da li se popusti isključuju u vrijeme koje im definiraš.




Eh, još jedna sitnica ... vm koristi neki bedasti kalendar koji jednostavno ne ubacuje sate pa ako biraš datum iz kalendara pazi da kada unosiš vrijeme imaš format '%Y-%m-%d %H:%M' .... dakle, između datuma i sata mora postojati isključivo jedan razmak, sati i minute se pišu u dvoznamenkastom obliku. Napominjem ovo jer ne postoji provjera i korekcija u samom kodu, a datum se prebacuje u unix time pa se to odrađuje substr funkcijom koja 'pati' na točan broj znakova.

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Wooera za predsjednika!!! Hvala ti puno, iako je ovo samo pola onoga što sam htio :)  Kod mene je ova trgovina jako zahtjevna, vjerujem da će biti toga još.

wooer

#8
Ako misliš na onaj drugi dio s dva popusta u različitim periodima onda te moram razočarati jer svaki proizvod u vm tablici ima product_discount_id polje, a ono može sadržavati samo jednu vrijednost. Ali to možeš riješiti tako da kloniraš proizvod s drugim popustom i staviš mu datum dostupnosti netom nakon što prvom istekne popust i automatski se 'odjavi' (tako smo preveli unpublish :) )



Iskreno, kako se radi o staroj verziji (istina da je to jedina aktualna) VM-a, nije mi baš padalo na pamet ulaziti ponovno u taj kod i rješavati ovaj problem. Da nije bilo ovih tipova koji tvrde da je VM kod težak i jedva savladiv morao sam dokazati da tome ipak nije tako (korekcija u kôdu od 10 minuta posla) pa se njima zahvali što sam ti ponudio rješenje.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Ma hvala svima vama. A dalo se primjetiti da kod tebe pali obrnuta psihologija.
Kad netko kaže da se nešto ne može, da je teško i komplicirano, ti moraš dokazati suprotno. A to je dobro, barem za nas koji se u kôdu ne snalazimo najbolje.